prezent na dzień matki

Czekolada na Dzień Matki. Czy to dobry prezent?

Ile razy zdarzyło się wam kupić prezent mamie, który nie był specjalnie trafiony i wzbudził lekką konsternację? Nie będę ukrywać, że nie zdarzyło mi się to 🙂

Jednak od jakiegoś czasu moje prezenty są w większości udane. Wszystko za sprawą czekolady. Czekolada to dobry i uniwersalny pomysł na prezent, szczególnie dla mamy, który sprawdza się od lat.

Nie bez powodu czekoladowy potentat Cadbury już 1861 roku wymyślił pudełko na czekoladki w kształcie serca – już wtedy czekoladki były popularne jako prezent, który mówił kocham cię.

Czekolada dla mamy

Czekolada na Dzień Matki będzie z pewnością trafionym prezentem.

Czekolada dla Azteków była jak złoto i pełniła funkcje waluty, wykorzystywano ją do mistycznych rytuałów, a sama Maria Antonina wielbiła ją do tego stopnia, że to właśnie czekolada byłaby dla niej najlepszym prezentem – z nią zaczynała właściwie każdy dzień. Więcej historii związanych z czekoladą opisują w książce Jedz czekoladę i żyj 100 lat. Mogą być one ciekawym tłem do wspólnych degustacji czekolady z mamą.

Czekolada to też niekwestionowana przyjemność, a przecież każdy z nas zasługuje na kilka przyjemnych chwil w ciągu dnia, które będą tylko dla niego. Czekolada może nam takie momenty zapewnić. Dzięki niej możemy przenosić się w czasie i przestrzeni.

Okazywanie uczuć poprzez jedzenie

W naszej kulturze okazywanie uczuć poprzez jedzenie jest czymś typowym i mocno w niej zakorzenionym. Nie musi tu nawet chodzić o miłość, równie dobrze może to być na przykład troska czy wdzięczność. W tym kontekście wręczanie słodyczy jako formy podziękowania stało się czymś całkowicie naturalnym. Szczególnie znamienne okazywało się w czasach, kiedy czekolada nie była tak łatwo dostępna, jak ma to miejsce dzisiaj. 

Właśnie wtedy nawyk wyrażania pozytywnego uczucia przez podarowanie komuś czekolady mógł się utrwalić. Z czekoladą obcuje się w końcu wszystkimi zmysłami, nie tylko smakiem, węchem i dotykiem. W tym procesie bierze również udział także wzrok, a nawet słuch. Myślę, że spokojnie nazwać ją można najdoskonalszym eliksirem miłości.

Kiedy chcesz więc podarować sobie albo komuś odrobinę luksusu, pomyśl o czekoladzie – to dobry prezent. Tym bardziej, że potrafi być wyjątkowo piękna. Czasem to małe dzieło sztuki. Podobnie jak finezyjne podawanie tego produktu niegdyś na dworach zakrawało o prawdziwy rytuał. Spójrz tylko na moją nową autorską linię czekolad z kobietami lub serie czekoladowych bomb szczęścia – czyż nie zachwycają?

  • WYPRZEDAŻ Czekoladowa bombaBRAK NA STANIE

Dobra czekolada jest też zdrowa

Dając więc taki czekoladowy prezent mamie pokazujesz jak bardzo o nią dbasz. 

Ciemna czekolada pełna jest antyoksydantów, obniża ciśnienie krwi, zawiera substancje stymulujące jak kofeina i teobromina, stąd znane jest jej działanie poprawiające pracę mózgu. Dzięki niej lepiej myślimy, rozumiemy i potrafimy się skupić. Do tego rozkoszując się czekoladą poprawiamy wydzielanie endorfin, dzięki czemu lepiej radzimy sobie ze stresem. Dbałość o zdrowie, w tym trudnym czasie jest chyba najbardziej potrzebna. Chcesz więc pokazać jak bardzo Ci zależy? To prostsze niż myślisz…

Czekolada wspiera także nasz mózg. Okazuje się naszym sprzymierzeńcem głównie za sprawą flawanoli. To forma flawonoidów, które działają przeciwzapalnie i przeciwutleniająco. Gdy jemy czekoladę, flawanole gromadzą się w obszarach mózgu zaangażowanych w uczenie się i zapamiętywanie. Zwiększają przepływ krwi, wpływają na tworzenie nowych neuronów i chronią je przed obumieraniem.

Czekolada ułatwia koncentrację i zapamiętywanie,  więc czekolada na prezent to dobry pomysł dla kogoś, kto w tym roku zdaje ważne egzaminy.

Czekolada dla mamy i wspólne doświadczanie smaków

Czekoladowym prezentem możemy się też podzielić. Kolczykami trudno się podzielić. Czekolada daje nam taką możliwość. Wspólne jedzenie, smakowanie, odżywia nie tylko nasze ciała. Karmi przyjaźnie, wzmacnia więzi – to najważniejsze, co jest nam potrzebne do szczęścia. A więc – jeśli czasem nie wiesz, co powiedzieć – pozwól czekoladzie mówić za ciebie. Pozwól jej przywołać najmilsze wspomnienia. 

Nic nie mówi lepiej kocham Cię niż dobra czekolada. 

Jak pakować czekoladę dla mamy?

Wykorzystaj własną kreatywność i to, co daje ci natura. Laska cynamonu, gałązka świerku to proste i dobre dodatki. Piękne czekoladowe opakowania będą mówiły same za siebie. Pomyśl też o ekologicznych rozwiązaniach i postaw na biodegradowalne produkty.

Ja lubię czekolady pakować w woreczki, które można wykorzystać potem na wiele sposobów. Do czekolady możesz również dorzucić świecę, zestaw do picia gorącej czekolady bądź biżuterię związaną z kakao. Znajdziesz takie pomysły w Domu Czekolady. 

Dwa słowa od ciebie z pewnością dodadzą więcej słodyczy. A jeśli nie masz pomysłu ani ochoty na zabawę w pakowanie, spokojnie zrobimy to za ciebie!

W domu czekolady pakujemy przesyłki na prezent, dodajemy list od ciebie i wysyłamy na wskazany przez Ciebie adres szybko i bezpiecznie.

  • Zestaw prezentowy z czekoladą
.

Post a Comment