weganska czekolada

Czy czekolada jest wegańska?

Czekolada w swojej najczystszej postaci (ziarna kakaowe, masło kakaowe i cukier) jest w całości pochodzenia roślinnego. Czy więc można powiedzieć, że czekolada jest wegańska? Tak! Jak zawsze jednak są pewne „ale”. Ma znaczenie przecież to, co jeszcze zawiera czekolada. Zacznijmy od podstaw.

Co to jest czekolada wegańska?

Czekolada wegańska to czekolada odpowiednia dla diety wegańskiej. Oznacza to, że nie zawiera żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Pamiętaj, że dobra tabliczka gorzkiej czekolady powinna zawierać tylko kilka składników – ziarna kakaowe, masło kakaowe i cukier. Czekolada, która nie jest odpowiednia dla wegan, to mleczna lub biała czekolada, która zawiera mleko krowie lub inne zwierzęce mleko w proszku. Jednak na rynku znajdziemy wegańskie mleczne, a nawet białe czekolady. Jak? Wszystko za sprawą alternatywnych składników mlecznych, jak np. mleko kokosowe czy owsiane. Jeśli nie masz pewności, co znajduje się w Twojej czekoladzie, najbezpieczniej jest sprawdzić listę składników. Lista składników pokaże, z czego została zrobiona czekolada, którą właśnie trzymasz w ręku. Istną bolączką dla wegan jest różowa czekolada. Jej smak jest warty grzechu, ale niestety nie jest to produkt odpowiedni dla wegan, ponieważ dodawane jest do niej zwierzęce mleko w proszku.

A co z cukrem?

Niestety nie każdy cukier jest wegański! Cukier filtrowany za pomocą zwęglenia kości co prawda nie zawiera ich w swoim składzie, ale ma z nimi kontakt. To sprawia, że nie możemy nazwać go przyjaznym dla wegan. Pamiętaj, że możesz go znaleźć zarówno w cukrze brązowym, jak i cukrze cukierniczym białym. To oczywiście określi, czy Twoja tabliczka czekolady jest wegańska, czy nie! Czekolada, która jest specjalnie oznaczona jako czekolada wegańska, zawiera certyfikowany cukier organiczny. Jeśli nie ma wzmianki o rodzaju cukru na czekoladzie, sprawdź witrynę internetową firmy, aby ustalić, czy ich cukier jest wegański, czy nie. Zwróć uwagę na cukier buraczany, ponieważ jest on uważany za przyjazny dla wegan.

Czy masło kakaowe jest wegańskie?

Tak, masło kakaowe jest wegańskie. Chociaż nazwa może wydawać się myląca, masło kakaowe jest w 100% bezmleczne. Masło kakaowe jest naturalnie obecne w ziarnach kakaowych. W rzeczywistości ponad połowa ziarna kakaowego składa się z masła kakaowego. Mam nadzieję, że wiesz już jak określić, czy czekolada jest wegańska, czy nie! Pamiętaj, jeśli masz wątpliwości, sprawdź listę składników na etykiecie i zbadaj markę. W Domu Czekolady znajdziesz czekolady wegańskie. Są to wszystkie produkty Meybol Cacao.
.
  • BRAK NA STANIE

Post a Comment