Czekolada na prezent

7 powodów na to, że czekoladowe prezenty to dobry pomysł

Ile razy zdarzyło się wam kupić prezent na święta, który nie był specjalnie trafiony i wzbudził lekką konsternację? Mnie przynajmniej dwa, ale sporo nauczyłam się na błędach. Pomyślałam więc, że podpowiem wam jak kupić dobry prezent i dlaczego to powinna być czekolada.

Czekolada na prezent?

Czekolada na prezent to uniwersalny pomysł, który sprawdza się od wielu…wielu lat. Gdyby Maria Antonina miała dostać coś pod choinkę, czekolada byłaby dla niej najlepszym prezentem – tak zaczynała właściwie każdy dzień. Nie bez powodu też czekoladowy potentat Cadbury już 1861 roku wymyślił pudełko na czekoladki w kształcie serca – już wtedy czekoladki były popularne jako prezent, który mówił kocham cię. 

Czekoladowe prezenty to luksus dla Twoich bliskich:

Czekolada to niekwestionowana przyjemność, a przecież każdy z nas zasługuje na kilka przyjemnych chwil w ciągu dnia, które będą tylko dla niego. Czekolada może nam takie momenty zapewnić. Dzięki niej możemy przenosić się w czasie i przestrzeni. Smak czerwonych owoców, który znajdziemy czasem w kostce czekolady przywołuje wspomnienie lata, za którym tęsknimy. Gorący kubek z czekoladą przypomina z kolei kogoś, kto nas rozpieszczał. Za każdym razem, kiedy unosimy napój do ust, czujemy się kochani. Czekolada kojarzy się przede wszystkim z dzieciństwem. W przeciwieństwie do wina czy kawy, które zaczynamy spożywać w wieku dorosłym, jest czymś, z czym spotykamy się niezwykle wcześnie. I właśnie dlatego emocje związane z degustacją czekolady są wyjątkowe. 

Czekolada jako pokarm bogów

Czekolada uważana była przez Azteków za POKARM BOGÓW – kakaowiec zawsze był ceniony a czekolada, zawsze uważana za luksus i przyjemność. Była też używana jako dar uznania, dlatego od tysięcy lat sprawdzała się jako dobry prezent na każdą okazję. Kiedy chcesz więc podarować sobie, albo komuś odrobinę luksusu, pomyśl o czekoladzie – to dobry prezent. Tym bardziej, że potrafi być wyjątkowo piękna. Czasem to małe dzieło sztuki. Popatrz na czekoladę Naive, np. Molecules. Nie można oderwać od nie wzroku. A przecież to dopiero początek. Przemyślana, dopracowana i po prostu pyszna. Jestem pewna, że obdarowana osoba będzie o niej pamiętała jeszcze długo. A przecież o tę myśl, o to wspomnienie często nam chodzi. 

Naive Molecules

Czekolada dla zdrowia

Dobra czekolada jest zdrowa. Dając więc taki czekoladowy prezent pokazujesz jak bardzo dbasz o twoich bliskich. Ciemna czekolada pełna jest antyoksydantów, obniża ciśnienie krwi, zawiera substancje stymulujące jak kofeina i teobromina, stąd znane jest jej działanie poprawiające pracę mózgu. Dzięki niej lepiej myślimy, rozumiemy i potrafimy się skupić. Do tego rozkoszując się czekoladą poprawiamy wydzielanie endorfin, dzięki czemu lepiej radzimy sobie ze stresem. Dbałość o zdrowie, w tym trudnym czasie jest chyba najbardziej potrzebna. Chcesz więc pokazać jak bardzo Ci zależy? To prostsze niż myślisz…

Czekolada wspiera także nasz mózg. Okazuje się naszym sprzymierzeńcem głównie za sprawą flawanoli. To forma flawonoidów, które działają przeciwzapalnie i przeciwutleniająco. Gdy jemy czekoladę, flawanole gromadzą się w obszarach mózgu zaangażowanych w uczenie się i zapamiętywanie. Zwiększają przepływ krwi, wpływają na tworzenie nowych neuronów i chronią je przed obumieraniem. Czekolada ułatwia koncentrację i zapamiętywanie,  więc czekolada na prezent to dobry pomysł dla kogoś, kto w tym roku zdaje ważne egzaminy. 

Czekolada dobra dla mózgu

Naive Molecules

Czekolada na prezent to pikantne doznania:

Czekolada poprawia nastrój i działa na nasze emocje. Pobudza zmysły, uwalnia serotoninę. A przecież o to właśnie chodzi w świąteczne dni. Potrafi być bogata, złożona, zaskakująca. Czy pomaga w sypialni? Nie jest bezpośrednim afrodyzjakiem, ale przez to, że pobudza nasze wszystkie zmysły od dawna jest tak traktowana. Czekolada jest używana przez kobiety na całym świecie do pielęgnacji ich złamanych serc, do radzenia sobie z rzeczywistością w trudne dni. Bo czekolada nie zadaje pytań – czekolada rozumie. 

 

Czekolada na prezent i do dzielenia się: 

Czekoladowym prezentem możemy się podzielić. Kiedy już zapewnimy sobie odpowiedni balans i dopieścimy siebie, dobrze jest też zadbać o tych, którzy są blisko nas. Pierścionkiem z Apartu trudno się podzielić. Czekolada daje nam taką możliwość. Wspólne jedzenie, smakowanie, odżywia nie tylko nasze ciała. Karmi przyjaźnie, wzmacnia więzi – to najważniejsze, co jest nam potrzebne do szczęścia. A więc – jeśli czasem nie wiesz co powiedzieć – pozwól czekoladzie mówić za ciebie. Pozwól jej przywołać najmilsze wspomnienia. Nic nie mówi lepiej kocham Cię niż dobra czekolada. 

Pozostaje tylko pytanie, jak zapakować czekoladę na prezent?

Wykorzystaj własną kreatywność i to, co daje ci natura. Laska cynamonu, gałązka świerku to proste i dobre dodatki. Piękne czekoladowe opakowania będą mówiły same za siebie. Pomyśl też o ekologicznych rozwiązaniach i postaw na biodegradowalne produkty. Ja lubię czekolady pakować w woreczki, które można wykorzystać potem na wiele sposobów. 

Czekolada na prezent

Naive Orange Liquorice

Do czekolady możesz wrzucić świecę, która podkręci nastrój, albo unikalną deseczkę, do podania czekolady. Dwa słowa od ciebie z pewnością dodadzą więcej słodyczy. A jeśli nie masz pomysłu ani ochoty na zabawę w pakowanie, spokojnie zrobimy to za ciebie!

W domu czekolady pakujemy przesyłki na prezent, dodajemy list od ciebie i wysyłamy na wskazany przez Ciebie adres szybko i bezpiecznie.

Post a Comment